Skip to content

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych

Czy jest potrzebna optymalizacja e-commerce witryny dla smartfonów? Trzy razy Tak! W 2018 roku ponad połowę zakupów online dokonano za pomocą urządzeń mobilnych! Algorytmy Google zwracają uwagę na to czy strona jest dla nich zoptymalizowana. Optymalizacja e-commerce witryny polega przede wszystkim na:

Szybkości ładowania strony

Połowa użytkowników opuści Twój sklep internetowy, gdy on będzie się ładował dłużej, niż 5 sekund. Jeżeli strona ładuje się powoli, użytkownicy spędzają na niej mniej czasu. To negatywnie wpływa na rankingi Twojej strony. Żeby ładowała się ona szybciej, zoptymalizuj kod, obrazy itp.

Projekcie strony internetowej

Nowe algorytme Google’a zwracają uwagę na wszystko, co ma wpływ na łatwość użytkowania na smartfonach. Ważne jest zrozumieć co dokładnie możesz umieścić na stronie. Nie używaj Flash-a, bo nie jest dostępny dla smartfonów. Powinna ona spodobać się użytkownikowi oraz algorytmom wyszukiwarki.

Zakupy online za pomocą smartfonów są dokonywane bardzo często. Nie zapominajmy o tej części potencjalnych klientów, którzy odwiedzają stronę na urządzeniu mobilnym.